Шефчович і Клімкін обговорили формат транзиту газу до Європи

Шефчович і Клімкін обговорили формат транзиту газу до Європи

Укрінформ
Віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович провів зустріч з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, під час якої обговорили формат довгострокового транзиту газу до Європи.

Про це Шефчович написав у Twitter.

"Під час зустрічі з міністром  Павлом Клімкіним високо оцінив конструктивну участь "Нафтогазу України" у тристоронніх переговорах щодо довгострокового транзиту газу до Європи. Цей формат є найефективнішою платформою для пошуку оптимального рішення; його продовження -життєво важливе», - написав чиновник.

Читайте також: Нацкомісія пропонує вдвічі знизити тарифи на послуги транспортування газу

Як повідомляв Укрінформ, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, знизила вартість транзиту українською ГТС. Ціна входу в ГТС для всіх транскордонних точок з наступного року становитиме 3,02-6,04 дол. за тис. кубометрів на добу замість нинішніх 12 дол.

Крім того, рішенням Стокгольмського арбітражу була знижена вартість транзиту для Газпрому. Однак російська компанія відмовляється виконувати рішення арбітражу та сплачує транзит за тією ставкою, яка була зафіксована у транзитному контракті за 2009 рік. НАК "Нафтогаз України" зараховує переплату Газпрому в рахунок штрафів за несплату 2,56 млрд дол. боргу.

Фото: Шевчович, Twitter

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-