Укртрансгазу дали право не продавати газ боржникам

Укртрансгазу дали право не продавати газ боржникам

Укрінформ
АТ "Укртрансгаз" отримав право відхиляти номінації та реномінації газу, які перевищують рівень фінансового забезпечення замовника.

Таку зміну до кодексу ГТС внесла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, пояснила Європейська бізнес-асоціація (EBA) у коментарі Укрінформу.

"До цього оператор ринку не був наділений правом відхиляти номінації/реномінації, які перевищують рівень фінансового забезпечення замовника. Навіть якщо імовірно мали місце зловживання. Наприклад, несанкціоновані відбори. Так замовники отримували газ на кредитних основах без будь-якої гарантії його сплати наприкінці місяця. Фінансові втрати у таких ситуаціях покривались українськими замовниками через тариф на газ або бюджетом України", - розповіли у EBA.

Відтепер, на думку експертів асоціації, оператор ГТС зможе уникати зловживань. 

"Наприклад, споживачу може бути відмовлено в купівлі певного об'єму палива, якщо за попередні періоди є заборгованості. Детально всі підстави розписані в постанові", - зазначили у EBA.

Крім того, відтепер оператор матиме можливість припинити постачання у разі несанкціонованого відбору газу, недостатності фінансового забезпечення на цей об'єм тощо. До цього часу така норма була відсутня, тому не було можливості здійснювати припинення транспортування.

Читайте також: Ціна на газ для населення може зрости на 25% — Рева

Як повідомляв Укрінформ, днями НКРЕКП було прийнято постанову, яка забезпечить більш дієвий механізм припинення та обмеження транспортування природного газу недобросовісним суб'єктам ринку природного газу, вдосконалить порядок фінансування за надані послуги та внесе точність в питання торгових сповіщень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-