З вересня почали діяти оновлені будівельні норми щодо вулиць і доріг - Мінрегіон

З вересня почали діяти оновлені будівельні норми щодо вулиць і доріг - Мінрегіон

Укрінформ
Оновлені державні будівельні норми щодо проектування вулиць і доріг населених пунктів офіційно набули чинності з 1 вересня 2018 року. 

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“З 1 вересня почав діяти оновлений ДБН щодо проектування вулиць і доріг в населених пунктах. Він охоплює низку принципово важливих змін для підвищення безпеки та комфорту на дорогах. Наприклад, можливості звуження ширини смуг, завдяки чому водії підсвідомо їдуть повільніше та уважніше, обов'язкового встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках для убезпечення від можливого наїзду транспорту, обов'язкового облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах тощо. Все це успішно працює в багатьох країнах Європи та світу і відтепер проектуватиметься в нас”, - сказав він.

Крім цього, в оновленому ДБН введено: обов'язкове облаштування безбар'єрного простору у пішохідних зонах населених пунктів - понижених бордюрів, пандусів, ліфтів, спеціальних звукових сигналів тощо; заборону на проектування на тротуарах тимчасових автостоянок, люків та дощоприймачів, тимчасових споруд і рекламних конструкцій; можливість облаштування виходів з підземних переходів спеціальними розділювальними поручнями; обов'язкове влаштування велодоріжок та велосмуг на дорогах та інші зміни.

“Маю надію, що завдяки цим змінам вже максимум через 10 років всі дороги України будуть облаштовані велодоріжками, матимуть безбар'єрний простір та відповідатимуть всім європейським стандартам”, - підкреслив Парцхаладзе.

Читайте також: Введення нових будівельних норм призупинили, Зубко заявляє про "судову атаку"

Оновлений ДБН був розроблений ДП “ДерждорНДІ” на заміну аналогічного ДБН 2001 року.

Державні будівельні норми (ДБН) - обов'язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-