Нефьодов: Голландський аукціон з пониженням ціни значно прискорює продаж

Нефьодов: Голландський аукціон з пониженням ціни значно прискорює продаж

Укрінформ
Підключені до "ProZorro.Продажі" електронні майданчики розпочали технічне тестування за новою процедурою продажу активів через аукціони з пониженням ціни (за так званою голландською моделлю).

Про це повідомляє Мінекономрозвитку.

«Голландський аукціон значно прискорює продаж, що особливо актуально для активів банків, по яких термін ліквідації вже добігає кінця. Використання голландської процедури дозволить гарантовано продати активи, які довгий час не знаходять покупця. І Фонд гарантування зможе отримати додаткові кошти для виплат вкладникам», - зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Пілотний проект з проведення голландських аукціонів розпочнеться вже у вересні. Найближчими днями в систему "ProZorro.Продажі" буде заведено перший лот.

Використання голландської моделі в "ProZorro.Продажі" проводитиметься паралельно із класичними аукціонами на підвищення. У першу чергу по новій процедурі будуть продаватися активи банків, період ліквідації по яких вже добігає кінця. При цьому лоти будуть виставлятися як індивідуально, так і колективно, у складі пулу.

Ідея щодо «голландських аукціонів» виникла як протидія недобросовісним позичальникам банків, які свідомо затягували і блокували процес реалізації їх активів. 

"Ми в своїй роботі стикаємося із серйозною протидією з боку недобросовісних позичальників, які свідомо затягують і блокують процес. Багато хто з них сподівається, що таким чином вдасться уникнути виплат за кредитами. Запуск голландських аукціонів доводить: ми продамо максимальну кількість активів. При цьому зробимо це швидко. Це сигнал до всіх позичальників. Сьогодні ви маєте справу із державою, а після продажу активів – матимете справу із ринком, який знає і вміє боротися за складні об’єкти. Для вас ще є можливість погасити борги, до того, як вони підуть з молотка», - зазначив керівник проекту ProZorro.Продажі Олексій Соболєв.

Читайте також: Нефьодов: Роботу з МВФ ми плануємо продовжувати так само як і реформи

Процедура голландського аукціону складається з двох основних етапів. На першому етапі відбудеться поступове автоматичне пониження ціни, яке триває допоки один із учасників аукціону не зупинить пониження, зафіксувавши поточну ціну. Протягом другого етапу решта учасників аукціонів мають можливість запропонувати свою ціну, яка буде вище зафіксованої. При цьому той учасник, який зафіксував ціну на першому етапі, матиме право останнім підняти ціну. Таким чином система спонукає учасників давати вищу ціну за лот.

Головна відмінність голландської моделі полягає у більш швидкому проведенні процедур: аукціон відбувається протягом однієї доби. При цьому активи торгуються з пониженням ціни, і протягом аукціону ціна може впасти до 20% від стартової. Крім того, спрощено доступ до торгів – зареєструватися можна буде прямо в день проведення аукціону.

Нагадаємо, що проект "ProZorro.Продажі" реалізується за фінансової підтримки Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – першого в Україні та Молдові регіонального фонду прямих інвестицій з капіталом $150 млн, заснованого за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-