ФГВФО - покупцям: Не вірте обіцянкам недобросовісної реклами торгів

ФГВФО - покупцям: Не вірте обіцянкам недобросовісної реклами торгів

Укрінформ
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб закликає потенційних покупців банків, що ліквідуються, повідомляти про випадки, коли організатори торгів обіцяють забезпечити придбання лотів за заниженою вартістю.

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

«За нинішньої системи реалізації активів, коли усі лоти реалізуються через ProZorro.Продажі, подібні завіряння є не більше ніж недобросовісною рекламою послуг. Про випадки, коли організатори торгів обіцяють «вирішити усі питання» та забезпечити придбання лотів за заниженою вартістю, користуючись власними домовленостями із співробітниками Фонду, закликаємо повідомляти на «гарячу лінію» Фонду», - йдеться в повідомленні.

За славами директора департаменту консолідованого продажу активів Фонду Тараса Єлейко, Фондом гарантування акредитовано понад 40 торговельних майданчиків, підключених до центральної бази даних ProZorro.Продажі. Кожен із них зацікавлений, аби переможна ставка була зроблена із їхнього майданчика. І логіка тут очевидна, адже, хто продасть актив - той і отримає комісійну винагороду.

Зважаючи на це, ряд із торговельних майданчиків вдаються до відверто недобросовісної реклами. Так, на адресу Фонду надходять повідомлення від потенційних учасників аукціонів, яким представники деяких організаторів торгів обіцяють посприяти у заниженні ціни продажу лоту та/або гарантувати відсутність конкурентів на торгах. При цьому, гарантією успіху має стати той факт, що вони, начебто, є колишніми співробітниками Фонду гарантування і мають «потрібні зв'язки».

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб закликає усіх потенційних покупців активів банків, що ліквідуються, скептично сприймати подібні обіцянки. Адже розпочата Фондом реформа системи реалізації активів банків, зокрема - створення та переведення усіх торгів на систему ProZorro.Продажі, унеможливлює виконання таких обіцянок.

Читайте також: ФГВФО заявив про навмисне втручання у роботу «Радикал Банку»

Сьогодні жоден майданчик не володіє ексклюзивною інформацією про виставлені на продаж активи, і не має можливості впливати на перебіг торгів. Дані про виставлені на продаж лоти заводяться до єдиної центральної бази даних, рівний доступ до якої мають усі майданчики. Адмініструванням центральної бази даних займається громадська організація Transparency International Україна. Усі торги відбуваються в он-лайн режимі, стежити за перебігом аукціону може будь-хто. За результатами торгів система автоматично формує протоколи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-