У суботу на Мангеттені лунали рідкісні українські колядки та щедрівки

У суботу на Мангеттені лунали рідкісні українські колядки та щедрівки

Фото, відео
Укрінформ
У суботу на Мангеттені в Нью-Йорку хор "Українські сільські голоси" (Ukrainian village voices) виконував рідкісні народні колядки та щедрівки.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, учасники хору в національних українських костюмах щедрували в осередках української громади та в помешканнях нью-йоркців, які заздалегідь попросили про це.

"Ми збираємо і виконуємо рідкісні українські пісні, — пояснила керівниця і співзасновниця хору Лариса Чебіняк після імпровізованого виступу щедрівників у кафе Streecha. - Сьогодні співаємо щедрівки, які несуть людям благословення і радість".

На Мангеттені лунали українські щедрівки \ Фото: Володимир Ільченко, Укрінформ

Читайте також: В Острозі заспівали 600 колядників зі всієї України

За її словами, влітку частина учасників хору здійснила експедицію в Україну, «по селах – від Сумщини до Рівненщини, де записували бабусь, які співали рідкісні українські пісні». 

Половина з 22 учасників хору не мають українського коріння, але цікавляться народною пісенною спадщиною України, сказав американець Езра Геллек, який уже вісім років займається хоровим співом. За його словами, ще один співзасновник хору музикант Браян Долфін – також американець.

"Наша місія – вдихнути життя в невідомі або забуті українські пісні, — сказала полька Джоанна Мелешко, професійна співачка, яка народилася в Польщі, але все життя мешкає у США. – Наша експедиція в Україну показала, що таких пісень – тисячі".

Читайте також: У Нідерландах вокальний ансамбль “Червоні Коралі” вперше колядував по домівках

Як відомо, в центральній частині Нью-Йорка Мангеттені знаходяться Український музей, Український народний дім, Наукове товариство імені Шевченка у США, Український інститут Америки, кілька храмів Української греко-католицької та Української православної церков.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-