В Австрії вшанували українських козаків - учасників

В Австрії вшанували українських козаків - учасників "Віденської відсічі"

Фото, відео
Укрінформ
Представники громад та диппредставництв України та Польщі в Австрії взяли участь у вже традиційно спільному відзначенні річниці звільнення Відня від турецької облоги військами християнської коаліції за участю українських козаків.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Республіці Австрія.

Заходи розпочалися на пагорбі Леопольдсберг у Віденському лісі на північно-західній околиці міста. Тут встановлений пам’ятник українським козакам, які брали участь 12 вересня 1683 року в одній з найбільших битв ранньомодерної історії світу. Ця битва стала переломним моментом для Європи та всього християнства.

Посли України та Польщі в Австрії Олександр Щерба та Іоланта Козловська разом з військовими аташе двох країн спільним покладанням вінків вшанували пам’ять козаків, які 336 років тому віддали життя під час "Віденської відсічі".

У Відні вшанували українських козаків-учасників "Віденської відсічі" / Фото: Василь Короткий. Укрінформ

До вшанування долучилися представники української громади, а також уперше - січові козаки із запорозької Хортиці на чолі з отаманом Юрієм Капішинським. Козаки привезли землю з острову Хортиця та розсипали її біля пам’ятника – "щоб був зв'язок". На честь загиблих під Віднем предків було зроблено постріли з пістоля та козацької похідної гармати.

Після цього урочисте вшанування перемістилося до розташованого поруч пагорбу Каленберг - місця, звідки командувач об’єднаними військами польський король Ян ІІІ Собеський і розпочав атаку на османський табір під Віднем. На запрошення польської сторони Посол України взяв участь у покладанні вінків до каплиці короля Яна Собеського та у Службі Божій спільно з українцями та польською громадою.

Читайте також: У Польщі відзначать 100-річчя заснування українського товариства «Рідна Хата»

Одним з найбільш яскравих моментів святкування став показовий виступ українських козаків, які продемонстрували майстерність володіння шаблею та іншими видами козацької зброї.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-