Український художник у Брукліні малює на незвичних полотнах

Український художник у Брукліні малює на незвичних полотнах

Відео
Укрінформ
Художник Міхайло Тютюник живе у Брукліні, займається стріт-артом, муралом, ілюстрацією. Та іноді він обирає незвичні полотна для своїх робіт.

Про це йдеться у відеоролику Голосу Америки.

"Міша Тютюник, відомий у Брукліні як MDot, народився у Києві, але вже давно втілює свої художні задумки на вулицях Брукліна. Часом він обирає досить незвичну основу для мистецтва – сміттєвози, приміром", - йдеться у сюжеті.

Таке "полотно" Тютюник обрав після того, як нью-йоркський відділ державної служби (New York’s department of public service) звернувся по допомогу у намаганні  заохотити місцевих мешканців правильно сортувати побутове сміття. Аби прорекламувати програму, п’ять смітєвозів були розмальовані місцевими художниками.

Михайло розповідає, що на сміттєвозі намалював зірки, хмари, маленькі будинки, людей, які збирають сміття. "Ми хотіли дати вантажівці обличчя: тут очі, рот, зуби", - каже Михайло і зазначає, що на малюнку можна побачити, який вигляд може мати у майбутньому ідеальна околиця, "якщо кожен робитиме те, що має робити".

Український митець також розмалював стіну місцевої школи, таким чином закликаючи дітей бути проти зброї. У роботі йому допомагали учні закладу, а їхні ідеї були втілені в малюнку. Мета муралу -  перемогти зброю балончиками з фарбою.

Читайте також: Президент СКУМО: молодь діаспори – це лобісти українських інтересів у світі

Як відомо, Міша Тютюник – американський художник українського походження. Живе та працює у Нью-Йорку. Є стипендіатом Програми імені Фулбрайта 2018-2019 рр., працює над фулбрайтівським проектом у співпраці з Інститутом проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України у Києві.

Михайло Тютюник працював над муралами у Бронксі, Нью-Джерсі, Філадельфії, робив розписи в офісах відомих брендів: House of Vans, Coca Cola, Starbucks Coffee, Etsy. Художник також співпрацює з молоддю та громадськими організаціями.

У листопаді 2018 року пройшла виставка Міші Тютюника в Києві, де розпочиналась його творча історія і було створено перший мурал.

Фото: vezha.vn.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-