Видатних українців - жертв політичних репресій вшанували у Празі

Видатних українців - жертв політичних репресій вшанували у Празі

Фото
Укрінформ
У Празі 19 травня поклали квіти до могил видатних українців - жертв політичних репресій.

Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Чехії.

«19 травня, в День пам'яті жертв політичних репресій, співробітники Посольства України в Чехії вшанували пам'ять українських діячів, які у 1945 році стали жертвами радянського репресивного режиму», - йдеться у повідомленні. 

Посол України Євген Перебийніс та дипломати Посольства України в Чеській Республіці поклали квіти на Ольшанському цвинтарі в Празі до могил таких діячів: Августина Волошина, Миколи Долиная, Степана Клочурака, Юрія Перевузника, Максима Славінського, Миколи Галагана.

Нагадується, що Августин Волошин – Президент Карпатської України, у травні 1945 року заарештований радянською військовою контррозвідкою, перевезений до Москви, де був закатований в Лефортовській в’язниці. 

Микола Долинай - міністр охорони здоров'я Карпатської України, у 1945 році заарештований органами НКВС, вивезений до Москви, засуджений, перебував у таборах Нижнього Тагілу. У 1953 році повернувся до Праги, працював лікарем. 

Степан Клочурак - міністр збройних сил Карпатської України, у травні 1945 року заарештований радянськими спецслужбами, відбув понад 10 років у тюрмах і концтаборах СРСР, повернувся до Праги у 1956 році.

Юрій Перевузник - міністр внутрішніх справ Карпатської України, у 1945 році заарештований радянськими спецслужбами, відбув 11 років каторги в Сибіру, після чого важко хворим повернувся до Праги.

Максим Славінський – посол УНР в Чехословаччині, заарештований радянською контррозвідкою у 1945 році, помер від катувань у київській Лук’янівській тюрмі.

Микола Галаган – посол УНР в Угорщині, у 1945 році заарештований радянськими спецслужбами, подальша його доля невідома. 

Повідомляється, що 19 травня українці Чехії також пройшли центром Праги у вишиванках, тримаючи в руках плакати з українськими політичними в'язнями Кремля, привернувши таким чином увагу мешканців та гостей Праги до репресивної політики путінського режиму.

Читайте також: Парад вишиванок у Празі нагадав про політв'язнів Кремля

Фото: сторінка Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze у Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-