У Варшаві відзначили День Cоборності України

У Варшаві відзначили День Cоборності України

Фото, відео
Укрінформ
Представники української громади Польщі, українські дипломати та пересічні поляки відзначили у вівторок у Варшаві День соборності України та 100-річчя проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР.

Вони вшанували пам'ять офіцерів і козаків УНР, похованих на Православному кладовищі на Волі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“100 років тому українські землі, на той час Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіка об’єдналися в єдину державу, яка почала своє існування і життя на міжнародній арені, яка була частково визнана міжнародними партнерами, але, на жаль, під агресією більшовицької Росії, не втрималася. 100 років після цього ми знову боремося за нашу соборну і єдину державу, яка також під впливом Росії частково пошматована і територія якої частково забрана”, - зазначив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

Вшанування Дня Соборності у Варшаві / Фото: Банахевич Юрій, Укрінформ

Він висловив упевненість в тому, що пам’ять про злуку українських земель допоможе якнайшвидше відновити Українську державу у загальновизнаних кордонах.

За словами дипломата, пам'ять про воїнів УНР, похованих на кладовищі у Варшаві, повинна додавати українцям мужності та впевненості у правоті рішень та цілей.

Голова Об’єднання українців у Польщі (ОУП) Петро Тима наголосив, що історія все повертає на свої місця, і правда перемагає: усі, хто змагався за волю України і державу, набувають своє належне місце в українській історії.

Він зауважив, що могили борців за волю України з початку минулого століття розкидані по всій Польщі.

“Це великий сигнал, що нам є про що пам’ятати, бо за нами вже століття боротьби, століття творення Української держави всупереч усім негативним подіям”,- наголосив Тима.

Він підкреслив, що поступово у Польщі відкриватимуться нові місця, а також особистості, які причетні до цього періоду.

Учасники урочистості поклали вінки та запалили лампадки на могилах воїнів УНР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-