У Туреччині розкопали гробницю давньогрецького астронома Арата

У Туреччині розкопали гробницю давньогрецького астронома Арата

Укрінформ
Археологи, що працюють на місці стародавнього грецького міста Солі Помпейполіс в південній провінції Мерсін в Туреччині, відкрили меморіальне поховання давньогрецького астронома й поета Арата, який народився в 315 році до н. е.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє портал Greek Reporter.

Саме ж це місто в античній провінції Пафлагонія, де дослідники розкопали могилу Арата, було важливим не лише в грецьку, а й у римську добу. Цікаво, що залишки Солі Помпейполіса було знайдено лише в 19 столітті, коли були розкопані руїни Зимбилли Тепе в чорноморському регіоні Туреччини.

Могилу обдарованого поета і астронома Арата розкопує професор Ремзі Ягджі, завідувач кафедри музеології турецького університету Докуз Ейлюль.

За словами вченого, це відкриття має важливе значення для історії регіону й буде представляти великий інтерес для мандрівників та туристів, котрі захочуть побачити пам’ятник.

«Вперше була виявлена меморіальна гробниця, пов’язана з археологією стародавнього міста Солі Помпейполіс. Крім більш знайомих будівель, таких як вулиці з колонами, старовинний порт, театр і лазня, було виявлено щось дуже унікальне. Ця знахідка надає динаміку древньому місту і може вплинути на туризм в регіоні», — наголосив професор.

За словами археолога, розкопки руїн Солі Помпейполіса ведуться з 20 липня 2020 року. Також дослідник вказав на два ряди шестикутних структур і арки навколо меморіальної гробниці, які були розкопані його робітниками.

Читайте також: У Греції знайшли гробниці віком 3,5 тисячі років

Ягджі додав, що Арат був широко відомий як в період еллінізму, так і в римський період: його роботи з астрономії, а також його поезія все ще читаються і вивчаються донині.

Як відомо, Арату, який також відомий як Арат з Сол, належать астрономічна поема «Явища» в 732 віршах і поема «Ознаки погоди» в 422 віршах. Ця поема вагомо вплинула на розвиток подальшої літературної традиції.

Фото: Cultural Heritage TR / Twitter

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-