У християн західного обряду сьогодні Великдень

У християн західного обряду сьогодні Великдень

Укрінформ
Християни західного обряду 12 квітня відзначають Воскресіння Господнє, або Великдень.

Про це повідомляє Укрінформ.

Великдень є найдавнішим і найголовнішим християнським святом усього богослужебного року і приурочене Воскресінню Ісуса Христа. Для християн Великдень символізує перемогу життя над смертю, звільнення від тягарів гріха, перехід зі стану несвободи в царину свободи і любові.

За Євангеліями, після того, як Ісус прийшов до Єрусалима, був зраджений і страчений на хресті, а потім похований у печері відданими учнями - Він воскрес. Недільного дня, прийшовши до Його гроба, жінки-мироносиці виявили, що місце поховання порожнє. Натомість побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес. Невдовзі одній із них явився Христос, якого вона сприйняла спочатку за садівника, і сказав про своє воскресіння. Радісна звістка надзвичайно швидко поширилася Єрусалимом, а потім і всією Іудеєю. 

Читайте також: Християни східного обряду святкують Вербну неділю

Православна і католицька Пасха майже не відрізняються в основних принципах святкування. Щоправда, дата святкування Великодня різниться. Католики зазвичай зустрічають Великдень трохи раніше, ніж православні, але інколи дати збігаються. 

Цьогоріч православний Великдень припадає на 19 квітня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-