Фільми проєкту «Дау», який знімався в Україні, відзначили на Berlinale

Фільми проєкту «Дау», який знімався в Україні, відзначили на Berlinale

Фото, відео
Укрінформ
Стрічка «Дау. Дегенерація» з масштабного проєкту «Дау» режисерів Іллі Хржановського та Єкатерини Ертель, копродукція Німеччини, України, Великобританії, Росії, був визнаний критиками як найкращий серед «Дуже добрих фільмів» та посів перше місце за набраними балами серед усіх представлених на фестивалі.

Рейтинг Berlinale 2020 critics ratings було оприлюднено 29 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу в Берліні.

«Дау. Дегенерація» була презентована в позаконкурсній програмі Berlinale Special. Спеціально для фестивалю стрічка була скорочена до 6 годин (які йшли з коротким антрактом). Глядачі дуже схвально сприйняли цю роботу.

Цього не можна сказати про фільм «Дау. Наташа», показаний в основній конкурсній програмі. На його адресу пролунало багато зауважень і навіть обвинувачень. А група російських журналістів у суботу навіть опублікувала відкритий лист керівництву фестивалю, ставлячи під сумнів їх вибір «у період, який ознаменувався боротьбою проти культури насильства та жорстокого поводження у кіноіндустрії». Утім, стрічка посіла у рейтингу симпатій критиків 5 місце серед 10, згаданих у ньому (загалом змагалися за нагороди 18). А професійне журі відзначило його «Срібним ведмедем» у номінації «За видатне мистецьке досягнення» - кращу операторську роботу німецького оператора Юргена Юргеса.

Читайте також: Золотого Ведмедя Berlinale отримав іранський фільм про смертну кару

Уперше в програмі одного фестивалю показують одразу 2 фільми одного режисера.

«Це унікальна ситуація, такого ніколи не було. Це виключення», - сказав в інтерв’ю Укрінформу Ілля Хржановський.

Він пояснив, що покази відбуваються за ініціативи дирекції Берлинале, яка «хотіла, щоб проєкт «Дау» почав свою подорож з цього фестивалю».

Читайте також: На Berlinale фільм "Земля блакитна, ніби апельсин" зібрав аншлаг

Що стосується обвинувачень преси, то Хржановський вважає їх «дуже несправедливими».

До слова, на вечірки, присвячені обом прем'єрам на Berlinale перших з понад 10 фільмів проєкту «Дау», були запрошені два українські гурти: «ЦеШо» та Dakh Daughters.

Фільми проєкта «Дау», який знімався в Україні, відзначили на Berlinale / Фото: Ольга Танасійчук, Укрінформ

Останній завершив свій виступ закликом до звільнення українських політв’язнів у Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-