Найбільший у світі айсберг рухається у бік відкритого океану — BBC

Найбільший у світі айсберг рухається у бік відкритого океану — BBC

Укрінформ
Найбільший у світі айсберг A68, що відколовся від льодовика в Антарктиді, має найближчим часом вирушити у вільне плавання і рухатиметься у бік відкритого океану.

Про це повідомляє ВВС.

“Найбільший у світі айсберг незабаром дістанеться відкритого океану, вважають вчені”, - йдеться у публікації.

A68 - один з найбільших айсбергів, які коли-небудь були зафіксовані вченими. Його вага складає близько одного трильйона тонн. Для прикладу, вага двоповерхового автобуса - 12 тонн.

Він відколовся від шельфового льодовика в Антарктиді у 2017 році. Зараз айсберг рухається в північно-східному напрямку і незабаром може вийти у Південний океан.

Коли айсберг відколовся, за два з половиною роки він трохи зменшився.

Читайте також: Влада США приховала зіткнення субмарини з уламками "Титаніка" — ЗМІ

На думку вчених, коли айсберг вийде на вільні від льоду океанські простори, він почне швидко руйнуватися. "Якщо він вціліє після виходу за край постійного морського льоду, я буду дуже здивований", - заявив професор Адріан Лакман з університету Суонсі у Великій Британії.

Як повідомляв Укрінформ, у вересні минулого року від Антарктиди відколовся айсберг з рекордною вагою 315 мільярдів тонн та площею 1636 квадратних кілометрів. Його площа майже дорівнює шотландському острову Скай. Айсберг отримав назву D28.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-