10 жовтня: народний календар і астровісник

10 жовтня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Калістрата; з ким каші не звариш, до чого піє когут і чи може бути довготривалим щось швидкоплинне

Сьогодні не тільки святого Калістрата, але й Міжнародний день каші. Подейкують, що цей доволі оригінальний день започаткували у Великобританії, де, як відомо, існує майже культ вівсянки. Але не тільки британцям смакують каші — здавна вони були улюбленою стравою багатьох народів світу, зокрема й українців. Наші пращури варили каші з пшона, гречки, ячменю, кукурудзи, вівса, пшениці, а згодом і рису. Перед варінням крупу підсмажували, а потім ставили в піч де вона “пріла”. Каша була повсякденною стравою, другою після борщу; чи не найпопулярнішою, по всій території України, була гречана каша. Про кашу в українців складено чимало прислів’їв і приказок. Ось лише декілька: “Не дасть собі в кашу наплювати”, “Наварив каши, та й не ззіси”, “Де з маслом каша, там і милість наша”, “З ним каші не звариш”, “Каша — наша, батьків — борщ”, “Борщ без каші удовець, а каша без борщу удова”, “Борщ та каша козакові добрая паша”, “Гречана каша — то матір наша” тощо. Між іншим, гречка буде дорожчати — її цього року було посіяно на 60% менше ніж торік — відповідно й зібрано менше. За прогнозами фахівців, за кіло гречки в 2020 році доведеться віддати щонайменше 30 гривень.

На Калістрата спостерігали за півнем — якщо птах піє на схід — чекай обману, на захід — марної обіцянки, на північ — ламатимеш голову над чимось важким, а якщо на південь — невдовзі весело гулятимеш.

З Днем Ангела вітайте Петра, Дмитра, Германа, Михайла, Марка, Гната.

12-13 місячні дні, Місяць у Рибах. Аж до 17 жовтня наші судження вирізнятимуться безапеляційністю, а поведінка часом набуватиме екстраординарних рис — як у романтичних відносинах, так і в родинних і фінансових справах. Будь-які союзи можуть випробуватися на міцність аж до розриву. Даний період не надто сприятливий для укладання шлюбу чи важливих  фінансових контрактів — цілком імовірно, що це буде ненадовго. Несподівано може виникнути  форс-мажорна ситуація і все зруйнувати. Як гриби після дощу з’являтимуться неформальні зв’язки — палкі та жагучі, але швидкоплинні. Втім, це не завадить утворенню сумнівних мезальянсів.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1899 –  -1,8 а найтеплішим у 1907 – +23,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-