21 вересня: народний календар і астровісник

21 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні друга Пречиста і свято Рожаниці; утеплюємо вулики, плануємо подорож і робимо подарунки 

Нині святкуємо Різдво Пресвятої Богородиці, яке в народі називали другою Пречистою або «Осениною». Різдво Богородиці святкується від ІV століття й розпочинає річний церковний цикл дванадесятих (головних) свят.

Зазвичай на другу Пречисту було заведено просити Богородицю про сприяння бездітним жінкам в народженні дитини. У давнину воно так і називалося – святом Рожаниці – і було жіночим родинним і родильним святом. У деяких регіонах України його ще називали «бабським святом». Дітям забороняли ходити польовими та лісовими дорогами, бо «на них вужі сушаться». З цього дня (деінде з Семена) вже можна було засилати сватів (весілля справляли тільки з Покрови). Для пасічників це був останній термін підготовки (утеплення) вуликів на зиму, а власники овець удруге їх стригли. До другої Пречистої вже годилося повністю викопати бульбу («Пречиста, — казали з цього приводу, — картопля чиста») і засіяти землю житом, бо «Перша Пречиста жито засіває, а друга – дощем поливає».

«Прийшла перша Пречиста – одягла природа намисто, прийшла друга Пречиста – взяла комара нечиста, прийшла третя Пречиста – стала діброва безлиста».

Іменинники нині Марія, Іван, Георгій, Софія.

Чудовий суботній і 22 місячний день за будь-якої погоди. Плануючи подорож, поїздку, готуйтеся витратити на її підготовку більше часу й уваги. Можливі певні бюрократичні перешкоди. Місяць спадає, спадає і наша енергетика, але нічого страшного в цьому немає. Сьогодні добре перебувати в оточенні рідних і близьких, насолоджуючись радістю спілкування. Приймати гостей ліпше, ніж самому кудись ходити. Цього дня не рекомендується робити операції, стригти нігті та волосся. Добре позбавлятися від непотрібного і зайвого, зробити якийсь подарунок тим, хто в чомусь має потребу.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902, – - 0,7 а найтеплішим у 1932 – +28, 0.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-