11 вересня: народний календар і астровісник

11 вересня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Івана Головосіка; говіємо, збираємо останнє осіннє зілля-коріння і ловимо позитив.

Сьогодні Усікновення глави Пророка, Предтечі та Хрестителя Господня Іоанна або, як кажуть у народі – Усікновення, Всічення, Головосік, Головоріз. Згідно з Новим Заповітом, цього дня було страчено Пророка і Хрестителя Господнього Іоанна – йому, на прохання пасербиці Ірода Саломеї, яка танцювала на дні народження вітчима, відтяли голову. Цей євангельський сюжет, сповнений трагізму, дикості, жаги і кровожерливості, протягом століть приваблював увагу багатьох митців: художників, письменників, музикантів. Можна згадати “Саломею” Оскара Уайльда з вишуканими малюнками Обрі Бердслі та повість Флобера “Іродіада” з ілюстраціями Гастона Бюсьєра. Один з останніх прикладів — минулорічна ре-прем’єра опери Ріхарда Штрауса "Саломея" на Зальцбурзькому фестивалі в постановці Ромео Кастеллуччі — надзвичайно інтелектуально-провокативна і видовищна.

У народі з Усікновенням пов’язаний ряд традицій. Зазвичай цього дня не працювали, особливо не сікли ножем чи сокирою будь-яку круглу городину, що нагадує голову, — капусту, буряк, картоплю. Їли лише пісні страви, а дехто взагалі говів. У давнину це був єдиний день року, коли українці остерігалися варити і їсти борщ — адже він своїм червоним кольором нагадував нашим пращурам про безневинно пролиту кров Іоанна Хрестителя. Також не бажано було стригтися, голитися, дивитися в люстерко. Народні травники збирали цього дня останнє зілля, переважно коріння. Його настоювали на горілці й використовували протягом року як одне з найбільш помічних ліків від багатьох хвороб.

Іменинники нині Івани.

Нині 12-13-ий місячні дні. Рекомендується активна інтелектуальна і творча праця. З бажанням і натхненням. У колективі однодумців, готових у будь-яку мить підставити не підніжку, а плече. Ну, якщо підставили підніжку, і ви, не дай боже, впали, нічого страшного в тому немає — встали, струсилися, й далі — як кажуть, не ти перший, не ти останній. Докладіть зусиль, щоб сьогоднішня вдача була довготерміновою, стратегічною, а не скороминущою. Позитив і успіх нині перебуватиме на царині соціального. Місяць ще у Водолії, за 3 дні повня — у декого вже почали рости ріжки.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1935, 1968 – +4,7, а найтеплішим у 1909 – +31,2.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-