22 грудня: народний календар і астровісник

22 грудня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні зимової Ганни; яка зима до кінця грудня, а яка до весноньки та що підготувала нам остання цьогорічна повня  

Цього дня Церква згадує зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці. Батьки Пресвятої Діви Іоаким і Анна впродовж майже 50 років були бездітними. В юдеїв відсутність дітей у сім’ї сприймалася як покара Господа за гріхи і свідчила про неправедне життя подружжя. На бездітних дивилися з відвертим презирством і погордою. Це було важке випробування, передусім морального характеру. Втім, згодом святі Іоаким і Анна стали батьками, народивши Марію – майбутню Богородицю. Цим святом Церква вказує, що промисел Божий починає діяти не з народження людини, а набагато раніше…

В народі цей день називали просто – «Ганни». З Ганниного дня українці активно готувалися до Різдва – прибирали оселі й посилено годували свиней, щоб мати до свят свіжину. На Закарпатті не пряли, особливо ті, в кого часто боліла голова. На Ганни молодиці при надії мусили обов’язково постувати (в інші дні дозволялося їсти скоромне), не лихословити, не сваритися ні з ким, а ще уникати людей убогих, з різними болячками. Натомість бажано було дивитися на сніг, небо, вогонь і воду. Все це робилося задля дитинки – щоби вона народилася вродливою, розумною і мала добру вдачу.

Підмічали погоду: «Яка Ганка до полудня, така зима до кінця грудня», «Яка Ганна до ніченьки, така зима до весноньки».

З іменинами вітайте Анну, Стефана, Володимира, Єфросинію, Василя, Олександра.

Повня в Раку, 15 і 16-ий місячні дні. Сонце перейшло в знак Козерога, тож зовсім у не такому вже й далекому майбутньому на нас очікують зміни і надзвичайно важливі події в соціумі, а також і в тому, що стосується нашої власної професії та кар’єри. Дуже обережно і дуже продумано мусимо розробляти плани і потихенько втілювати їх у життя, щоби підтвердити чи підвищити свій статус у суспільстві. Хто сидітиме, склавши руки, той може втратити навіть те, що вже має. Воістину, настає саме той період, коли маємо, як та всім відома жабка, працювати лапками – тоді і масличко зіб’ємо, і з глечика виберемося… А ще ця повня позначена тим, що десь щось може пролитися – вода, молоко, вино, сльози... Тож пильнуймо. Мирної суботи!    

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1967 році: – -20,2, а найтеплішим у 1989 – +10,0.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-