14 грудня: народний календар і астровісник

14 грудня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Прийшов Наум – час братися за ум; хто такі партачі та до чого нас готує Місяць у Рибах

Сьогодні пророка Наума – одного з дванадцяти малих біблійних пророків, який написав Книгу пророка Наума, сьому серед книг «малих пророків». Колись навчальний процес розпочинався взимку – 1 грудня за тодішнім літочисленням. Це була найзручніша пора, коли сільські діти мали змогу здобувати освіту. Батьки відводили до школи дітей саме на це свято, бо «Пророк Наум наведе на ум». За народними уявленнями, Наум – покровитель розуму, знань і доброчинства, тому селяни були переконані: якщо на свято пророка почати навчання, то дитина успішніше засвоїть знання, набереться розуму. Ввечері хрещені батьки запрошували до себе хрещеників, котрі приходили з букварями й починали напам’ять заучувати літери. Незважаючи на те що згодом терміни початку навчання були переміщені, в ремісничих цехах і при братствах тривала давня традиція – майстри набирали собі учнів саме на свято Наума. На його честь влаштовували цікаві обряди, професійні посвяти тощо. З цього дня починали освоювати музичні інструменти ті, хто бажав оволодіти грою на бандурі чи скрипці. Тих, хто не зміг осилити професійних навичок, у народі називали «партачами». Наші пращури казали: «Партача й Наум не наведе на ум», «Наум наставляє на ум», «Батюшко Наум, виведи синочка/дочку на ум», «Прийшов Наум – пора братися за ум», «Я не знаю ні «аз», ні «буки» - прийде Наум і змусить до науки».

Іменинник нині Наум.

Сьогодні 7 і 8-ий місячні дні. Місяць перебуватиме у Рибах. До 21 грудня створюються дуже сприятливі умови для взаємин на основі договору, союзу. Цього дня особливо сильними стають слова молитви, але, так само і будь-яка кинута фраза. Пам’ятаймо, що в ментальному і астральному планах слово стає абсолютною реальністю. Сьогодні можуть відбутися непередбачувані ситуації, особливо в другій половині дня. Треба буде якомога швидше зорієнтуватися й миттєво змінити тактику і поведінку. Висока ймовірність виникнення конфліктних ситуацій у великих колективах. У будь-якому випадку пасивність цього дня не вітається. Натомість доречними будуть емоційна стриманість, обачливість, розважливість.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1958 –  -20,3, а найтеплішим у 1989 – +9,5.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-