У Києві стартував Всеукраїнський поетичний вернісаж імені Максима Рильського

У Києві стартував Всеукраїнський поетичний вернісаж імені Максима Рильського

Укрінформ
У Києві дано старт четвертому Всеукраїнському поетичному вернісажу "Троянди й виноград" імені Максима Рильського

Про це Укрінформу повідомили у БО "Фонд Максима Рильського "Троянди й виноград".

"Четвертий поетичний аматорський марафон, презентація якого відбулася 11 квітня в Києві, триватиме майже півроку - по вересень включно, після чого журі у складі якого Борис Олійник, Іван Драч, Микола Луків, Петро Засенко, Володимир Бутко, Станіслав Шевченко, Вікторія Колесник і директор Фонду Максим Георгійович Рильський,  визначать до 12 лауреатів конкурсу", - ідеться в повідомленні.

Лауреатів запросять у Київ на літературно-мистецький вечір, під час якого гості читатимуть свої вірші, отримають дипломи та почесні відзнаки - кришталеві троянди.

Як зазначив під час презентації четвертого поетичного вернісажу відомий поет Борис Олійник, "Троянди й виноград" - найбільший в Україні аматорський поетичний конкурс, і він найбільш демократичний, оскільки виключає будь-які обмеження, головне, "аби жила в людині поетична іскра божа".

Ще один сучасний класик Іван Драч підкреслив, що вернісаж продовжує благородну справу Максима Рильського - надає путівку в творче життя молоді, відкриває нові імена. Він запропонував доповнити умови конкурсу: включити у творчий доробок такий улюблений Максимом Тадейовичем жанр як сонет, й позначити його в листі.

Микола Луків відзначив високий художній рівень творів попередніх конкурсів, попри їх аматорський статус.

Онук поета Максим Георгійович нагадав вислів Максима Тадейовича Рильського, який став гаслом поетичного аматорського конкурсу його імені: "...Бо дивна річ: людина кожна якоюсь мірою поет".

Він нагадав, що "Троянди й виноград" - це конкурс для найширших верств населення (від 10 років і старше) і ставить за мету розкрити загалові поетичне обдаровання людини, яка, можливо, пише тільки для себе.

"Поет завжди гостро відчуває ритми і болі життя, концентровано викладає їх сприйняття, а ми отримуємо духовний зріз буття суспільства, можливо емоційний, але не менш достовірний за рейтинги та опитування", - підкреслив голова родинного Фонду.

Це вже четвертий конкурс імені Максима Рильського для  поетів-аматорів країни. Перші три відбувалися в 2006, 2008 та 2012 роках. Як і дотепер, організаторами Вернісажу-2017 виступили родинний фонд Максима Рильського, Український фонд культури та Київський літературно-меморіальний музей М.Т. Рильського за підтримки корпорації "Еталон".

У попередніх конкурсах брали участь від 200 до 250  адресатів, які надсилали загалом по кілька десятків тисяч віршів. Географія дописувачів - усі регіони країни, але найактивнішими виявилися Київ, Житомирська, Полтавська, Херсонська, Дніпропетровська та Хмельницька області. Наймолодші учасники конкурсу мали 10-12 років, найстарші - 70-80. Середній вік конкурсантів - 20 років. Найбільше творів надсилала учнівська молодь - школярі та студенти, за ними - вчителі та викладачі, далі - журналісти, хоча були й медики, бухгалтери та архітектори.

Відповідно до положення конкурсу, передбачено чотири номінації: патріотична лірика, філософська лірика, інтимна лірика, пейзажна лірика. Від кожного учасника очікують на один або кілька віршів (бажано один з них - сонет) у друкованому вигляді загальним обсягом до 150 рядків. Усі твори необхідно надсилати на адресу музею М.Рильського (03039, Київ-39, вул. Максима Рильського,7, з поміткою "Поетичний вернісаж"). Остання дата на поштовому штемпелі - 25 вересня. Учасники конкурсу мають визначити та назвати номінацію свого твору, а також надати основні дані про себе: ПІБ, повна адреса, контактн. тел., вік, освіта, місце роботи, посада. Надіслані твори не рецензуються та не повертаються.

Фото: gazeta.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-