На

На "Берлінале" заппрацює Український стенд

Укрінформ
На Європейському кіноринку 67-го Берлінського міжнародного кінофестивалю з 9-го по 17 лютого працюватиме Український стенд - Ukrainian Film Corner "Ukraine is Your Destination".

Про це повідомляє прес-служба Держкіно.

"На Українському стенді буде представлений каталог "Українські фільми 2016-2017", виданий Асоціацією кіноіндустрії України на замовлення Державного агентства України з питань кіно. У ньому зібрана інформація про найновіші українські роботи - готові й ті, що перебувають у виробництві. Каталог та інші презентаційні матеріали поширюватимуться серед спеціалістів світової кіноіндустрії, що сприятиме промоції українського кіно за кордоном", - ідеться в повідомленні.

Важливо, що у програмі Generation 14 plus на "Берлінале" 15 лютого відбудеться світова прем'єра документального фільму режисерів Георга Жено та Єлизавети Сміт "Школа №3", виробництво якого здійснила Україна спільно з Німеччиною.

Крім того, на Європейському кіноринку відбудуться покази українських фільмів "Мустафа" Ахмеда Сарихаліла, "Слуга народу 2" Олексія Кирющенка, "5 терапія" Аліси Павловської, "Мир вашому дому"  Володимира Лерта.

Спеціальною подією Берлінського МКФ стане показ документального фільму "Процес. Російська держава проти Олега Сенцова" режисера Аскольда Курова, що розповідає про справу незаконно ув'язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова. Показ відбудеться 11 лютого за участю Європейської кіноакадемії.

12 лютого голова Держкіно Пилип Іллєнко проведе презентацію української кіноіндустрії, під час якої розповість про потенціал української кіногалузі та представить шоуріли  українських фільмів (як завершених, так і тих, що перебувають на стадії виробництва). Презентація покликана заохотити іноземних кінопрофесіоналів та інвесторів до співпраці з українськими кінематографістами.

13 лютого пройде урочистий прийом з нагоди представлення українського кіно в рамках 67-го Берлінського МКФ. Захід відбудеться за участі українських та іноземних представників кіноіндустрії та преси.

14 лютого на Українському стенді буде презентовано повнометражний документальний фільм "Школа №3" Георга Жено та Єлизавети Сміт. Стрічка розповідає історію дітей, що навчаються в одній школі невеликого міста Миколаївка на Донбасі. Влітку 2014-го це місто постраждало від потужних військових дій під час боїв за визволення Слов'янська. У фільмі звучать монологи 13-ох учнів 8-10 класів миколаївської школи. Кожна історія пов'язана з якимось предметом, що має надважливе значення для кожного з героїв.

Український стенд на кіноринку 67-го Берлінського МКФ організовується Держкіно спільно з Благодійним фондом Ігоря Янковського "Ініціатива заради майбутнього" та ГС "Асоціація кіноіндустрії України", створеної для сприяння всебічному розвитку і популяризації українського кінематографа як в Україні, так і за її межами.

"Берлінале" - міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважається одним із найпрестижніших та найбільш відвідуваних кінофестивалів світу, - цьогоріч триватиме з 9-го по 19 лютого. У рамках "Берлінале" щорічно проводиться Європейський кіноринок, який є одним з найважливіших місць зустрічі професіоналів у сфері кіноіндустрії: виробників, дистрибуторів, покупців, сейлз-агентів, організаторів фестивалів та кіноринків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-