В Україні оголосили підозру «військовому комісару» за призов кримчан до збройних сил РФ

В Україні оголосили підозру «військовому комісару» за призов кримчан до збройних сил РФ

Укрінформ
Прокуратура АРК оголосила підозру «військовому комісару» за незаконний призов кримчан служити в збройних силах РФ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Прокуратура АРК та Севастополя.

“Прокуратура АР Крим та міста Севастополя повідомила про підозру окупаційному «військовому комісару міста Феодосія та Кіровського району Республіки Крим» за ч. 1 ст. 438 КК України, а саме у порушенні законів та звичаїв війни, що полягають у примушуванні цивільного населення окупованого півострова Крим служити в збройних силах держави-окупанта. Санкція статті передбачає покарання на строк від восьми до дванадцяти років позбавлення волі”, - зазначено в повідомленні.

Як повідомляє прокуратура, досудовим розслідуванням встановлено, що вказаний громадянин України до окупації півострова обіймав посаду начальника полігонної служби Повітряних сил Збройних сил України, а у 2014 році зрадив присязі на вірність народу України та перейшов на військову службу до армії держави-окупанта. Згодом був призначений на посаду «старшого помічника військового комісара міста Феодосія та Кіровського району Республіки Крим», а у 2020 році безпосередньо на посаду «військового комісара міста Феодосія та Кіровського району Республіки Крим».

Читайте також: Україна в ОБСЄ розкритикувала заяви Росії про «народи Криму та Донбасу»

Зазначається, що на вказаній посаді «військовий комісар» здійснював реалізацію політики РФ та її окупаційної адміністрації, спрямованої на проведення незаконних примусових призовних компаній цивільного населення півострова до лав збройних сил держави-окупанта. Відтак підозрюваний, реалізуючи незаконні «укази» вищого керівництва РФ, безпосередньо сприяв проведенню 6 незаконних призовних компаній кримчан у відповідних районах. Вказані дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.

Як повідомляв Укрінформ, керівникам окупаційної адміністрації РФ в Криму повідомлено про нові підозри.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-