Окупанти на півроку залишили під вартою фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»

Окупанти на півроку залишили під вартою фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір»

Укрінформ
Північно-Кавказький окружний військовий суд російського Ростова-на-Дону 26 серпня продовжив на шість місяців термін тримання під вартою вісьмом фігурантам другої Бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляють «Крим.Реалії» із посиланням на адвоката Олексія Ладіна.

Марлен Асанов, Сервер Зекір’яєв, Ернес Аметов, Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Мемет Бєлялов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаїл залишаться в СІЗО до 13 лютого 2020 року. 

Перше попереднє засідання у даній справі проходило по відеоконференцзв’язку з суду в Ростові-на-Дону з Сімферопольським СІЗО №1, де знаходилися обвинувачені. При цьому їхні адвокати брали участь в засіданні з Кримського гарнізонного військового суду в Сімферополі.

«Суд відмовив у всіх клопотаннях захисту: про припинення кримінальної справи, про повернення справи прокурору, оскільки обвинувачення не конкретизовано; про застосування четвертої Женевської конвенції. Зате суддя за власною ініціативою продовжив всім підзахисним на шість місяців арешт у СІЗО», — повідомив адвокат.

Читайте також: Фігурант сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" припинив сухе голодування

Наступне засідання, на якому кримінальну справу почнуть розглядати по суті, призначено на 3 вересня. Доти, за словами адвоката, всіх обвинувачених етапують до СІЗО Ростова-на-Дону.

Як повідомляв Укрінформ, фігурант сімферопольської "справи Хізб ут-Тахрір" із так званої другої сімферопольської групи, кримськотатарський активіст Білял Аділов 20 серпня оголосив сухе голодування "у зв’язку з жахливими умовами утримання в слідчому ізоляторі".

Читайте також: Російські тюремники влаштували погром у камері фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір"

27 березня в Криму ФСБ провела обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі активістів громадського об’єднання "Кримська солідарність". 27 і 28 березня Київський райсуд Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів. Їх утримують у різних СІЗО в сусідній із Кримом Росії. Загалом обвинуваченими в цій справі проходять 25 кримських татар.

Це лише одна з цілої низки так званих справ "Хізб ут-Тахрір", що їх влаштовує російська влада в Криму після окупації півострова.

Читайте також: У фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Бекірова народився син

Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, записавши організацію до списку об’єднань, названих "терористичними". Після окупації Криму 2014 року цю заборону запровадили й на півострові. Водночас міжнародне право забороняє насаджувати на окупованих територіях законодавство країни-окупанта.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-