Військові човни РФ демонстративно підходять близько до українських берегів

Військові човни РФ демонстративно підходять близько до українських берегів

Укрінформ
Росія штучно створює черги в районі Керченської протоки та постійно оглядає судна, які прямують в українські порти.

Про це заявив голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал в програмі на телеканалі UATV, повідомляє прес-служба відомства.

«Триває постійний огляд суден у районі Керченської протоки, які заходять в порти України з економічними цілями. Практично немає таких, які б не оглядалися – особливо, які йдуть в Україну. Створюють штучну чергу заходу, і наші судна оглядають набагато довше і пропускають останніми», - наголосив Цигикал.

За його словами, морська охорона РФ також демонстративно підходить близько до українських берегів Азовського моря.

«Ситуацію погіршує те, що це море вважається внутрішнім між двома державами. Тому важко визначити чіткі межі територіальних вод та прилеглих до них», – розповів очільник ДПСУ.

Читайте також: Квітень 2014 року в історії громадянського спротиву Донбасу російській окупації

Він також звернув увагу на те, що особливо важливим для України залишається питання удосконалення морського законодавства. Над відповідними проектами Держприкордонслужба вже активно працює, в тому числі й з іноземними партнерами. Зокрема, Цигикал зауважив, що саме зараз у Києві проходить Міжнародний круглий стіл, де присутні представники правоохоронних структур і Міноборони України та берегової охорони США. Сторони обмінюються досвідом у цій сфері, проводиться напрацювання законодавчої бази, яка буде направлена до Верховної Ради України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-