Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію про порушення Росією прав людини у Криму

Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію про порушення Росією прав людини у Криму

Укрінформ
Пізно ввечері у суботу, 22 грудня, Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію А/С.3/73/L.48 “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна”.

За проголосували 65 держав-членів, проти - 27, 70 делегатів утрималися.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку.

Це вже третя ініційована Україною резолюція ООН про стан прав людини у Криму за останні три роки. Перші дві були ухвалені Генасамблеєю 2016-го і 2017-го року. Цьогоріч документ містить цілу низку нових статей. Наприклад, чітко визначається, як правильно нині називати Крим у всіх документах ООН.

“(Генеральна асамблея - ред.) закликає всі міжнародні організації і спеціалізовані агенції Організації Об’єднаних Націй послуговуватися формулюванням “Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією” коли йдеться про Крим у їхніх офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включно з тими, в яких йдеться про статистичні дані РФ”, - наголошує резолюція.

Ухвалена 17 грудня резолюція щодо мілітаризації Криму вже містила заклик до Росії вивести свої війська з Криму. Нинішня резолюція також прямо закликає повернути Крим Україні.

“Підтверджуючи, що силове захоплення Криму є незаконним і порушує міжнародне право, і також підтверджуючи, що ці території мають бути повернуті”, - зазначається у преамбулі документа.

Читайте також: Кабмін пропонує РНБО ввести нові "кримські" санкції проти Росії

Основна увага у резолюції приділена політв’язням, переслідуванням українських і кримськотатарських активістів у Криму, тортурам і незаконному ув’язненню, вибиванню свідчень, зникненню мешканців Криму, позасудовим вбивствам, переслідуванням релігійних меншин, обмеженням свободи совісті, свободи слова. ООН засуджує ці та інші факти порушень прав людини Росією на окупованому українському півострові і окремо зазначає, що Росія не виконала вимоги попередніх двох резолюцій, а ситуація з тих пір лише погіршилася.

Резолюція також вперше містить окремий заклик до Генерального секретаря ООН підготувати на наступну, 74-ту сесію Генеральної асамблеї наступного року, спеціальну доповідь щодо виконання цієї резолюції, включно з рекомендаціями щодо її впровадження.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-