Антиросійські санкції Японії закінчаться, коли Росія поверне Крим Україні — посол Японії

Антиросійські санкції Японії закінчаться, коли Росія поверне Крим Україні — посол Японії

Укрінформ
Японія вважає, що питання Криму та Донбасу мають бути відокремлені від перемовин з Москвою щодо повернення Північних територій.

Про це Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі заявив в інтерв’ю Укрінформу.

“Різні дії Росії проти України, питання Криму та питання Донбасу, мають бути відокремлені від перемовин щодо повернення Північних територій. Це позиція Японії. Дружні відносини з Росією потрібні саме для розв’язання питання Північних територій, тому що Японія докладає зусилля для цього з моменту завершення Другої світової війни. Проте, я думаю, це не має означати, що ми заплющуємо очі чи нічого не скажемо через погані дії свого “друга””, — сказав він.

Він додав, що попри дружні стосунки між Токіо та Москвою, “якщо друг чинить щось погане, то ми кажемо, що це неправильно. А якщо він не відмовляється від своїх дій, то, зрозуміло, ми робимо щось тією мірою, щоб він схаменувся”.

Читайте також: Посол Японії про анексію Криму: Ніколи не визнаємо змін статус-кво силовим методом

За його словами, антиросійські санкції Японії закінчаться, коли Росія поверне Крим Україні й виконає Мінські домовленості.

«Звичайно, Японія накладає санкції проти Росії не для санкцій. Навпаки, якщо Росія поверне Крим Україні, і виконає Мінські домовленості, щоб розв’язати питання на Донбасі, вирішить все позитивно, то санкції закінчаться будь-коли. Ми це чітко пояснюємо Росії», — уточнив посол.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-