Муженко про окупацію Криму Росією: Ми “нашкребли” тоді до 8 тисяч бійців

Муженко про окупацію Криму Росією: Ми “нашкребли” тоді до 8 тисяч бійців

Укрінформ
Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко розповів, що під час окупації Криму для захисту Херсонської області вдалося зібрати до 8 тисяч українських військових.

Про це він заявив в ефірі радіо "Блогер ФМ".

"Вже було розуміння, що "мирної анексією" це не закінчиться. Тому що все одно буде протистояння. І тоді ж було прийнято рішення про створення відповідних угруповань вздовж кордону, і мені довелося здійснювати формування угруповання, яке діяло на південному напрямку на кримському перешийку", - розповів Муженко.

За його словами, тоді вже в режимі цієї роботи і на полігон “Широкий лан”, а потім уже в херсонських степах здійснювалося переміщення сил ЗСУ.

Читайте також: Муженко перевірив військові частини у зоні АТО

“По крихті збирали з кожного розташування, з кожного оперативного командування більш-менш боєздатні навчені підрозділи, і таким чином нашкребли тоді угрупування порядку 8 тисяч людей”, - зазначив начальник Генштабу.

Він згадав, що розрахунок однієї станції РЕБ тоді довелося комплектувати з усіх Збройних Сил.

“З артилерії ми могли вивезти, крім штатних підрозділів, десантних, аеромобільних бригад тоді, ми могли вивезти тільки одну батарею з 55 бригади артилерійської і одну батарею «смерч» із двох реактивних полків. В подальшому ми вже змогли (привезти) тільки дві пускових установки ракет «точка». Це те, що змогли нашкребти на самому небезпечному для нас тоді Південному напрямку”, - розповів Муженко.

Як відомо, окупація Криму Росією відбувалася в лютому-березні 2014 року. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-