В Україні - День воєнної розвідки

В Україні - День воєнної розвідки

Укрінформ
Українські військові розвідники відзначають 7 вересня професійне свято.

Саме цього дня у 1992 році, відповідно до Указу Президента «Про Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України», у складі оборонного відомства було створено розвідувальний орган стратегічного рівня, що стало початком історії воєнної розвідки незалежної України.

Після розпаду СРСР й відновлення у серпні 1991 року незалежності перед Українською державою гостро постало питання створення воєнної розвідки, адже раніше подібні структури підпорядковувались Москві. Паралельно зі становленням Збройних сил України розпочалося створення системи воєнної розвідки.

У лютому 1992 року почалося формування управління розвідки Головного штабу ЗСУ, а вже 7 вересня, було прийнято рішення щодо формування Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони. У квітні 1994 року Указом Президента Головне управління військової розвідки МОУ було перейменовано в Головне управління розвідки Міністерства оборони України. Відтоді почала розвиватись комплексна, ефективна та багаторівнева система воєнної розвідки Збройних сил.

Читайте також: Дискусії про діяльність спецслужб несуть смертельну загрозу їхнім співробітникам – глава СЗР

Це свято – свідчення визнання особливої ролі, яку відіграє воєнна розвідка у справі захисту національних інтересів держави. У складних умовах відкритої агресії країна потребує ефективної та активної розвідки, спроможної до надання оперативної, об’єктивної та достовірної розвідувальної інформації, а також реальних прогнозів для прийняття керівництвом країни важливих державних рішень у сфері національної безпеки.

Міністр оборони Андрій Таран та головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак з нагоди 28-ї річниці воєнної розвідки України привітали розвідників з професійним святом. Про це повідомляють пресслужби Міноборони та Головного управління розвідки.

Командувач Об'єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв під час робочої поїздки до Донецької та Луганської областей привітав особовий склад одного із розвідувальних підрозділів, який бере безпосередню участь в ООС, із професійним святом.Про це повідомляє пресцентр ООС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-