В Україні сьогодні - День військ зв’язку

В Україні сьогодні - День військ зв’язку

Укрінформ
Сьогодні українські військові зв’язківці відзначають своє професійне свято - День військ зв’язку.

Про це повідомляє Укрінформ.

День військ зв’язку встановлено згідно з Указом Президента від 1 лютого 2000 року. Саме в цей день, 8 серпня 1920, в Києві, на базі колишнього Костянтинівського юнкерського військового училища, почалася підготовка зв’язківців на других Київських військово-інженерних курсах.

З початком Незалежності України 3 січня 1992 року управління зв’язку Червонопрапорного Київського військового округу прийняло на себе управління системою і військами зв’язку Київського, Прикарпатського, Одеського військових округів, а надалі - військами зв’язку Військово-Повітряних сил і Військ Протиповітряної оборони. З цього і почалося формування Управління зв’язку Головного штабу ЗС в нашій державі.

Читайте також: Мендель про перемир’я в зоні ООС: Українська армія показала себе мудрою

У лютому 2020 року, відповідно до реформування військових структур ЗСУ за стандартами та НАТО, Головне управління зв'язку та інформаційних систем ГШ ЗСУ було переформовано у Командування Військ зв'язку та кібернетичної безпеки Збройних Сил України.

Нині війська зв’язку – це спеціальні війська, призначені для забезпечення зв’язку і управління військами Збройних Сил, його технічна основа, а воїни-зв’язківці входять до складу всіх родів військ. Наразі спеціальність військового зв’язківця одна з найбільш затребуваних в зоні військових дій на сході України.

Президент Володимир Зеленський привітав військових зв’язківців з професійним святом.

"У складі Збройних сил України ви виконуєте одне з найбільш відповідальних завдань – забезпечення військового зв’язку. Завдяки саме вашим діям інші армійські підрозділи можуть оперативно отримувати важливу інформацію та випереджати дії противника. Успішне виконання бойових завдань у зоні проведення Операції об’єднаних сил – це, зокрема, й ваша заслуга", – зазначив глава держави у Телеграмі.

Зеленський зауважив, що нові перемоги української армії залежать від її модернізації та оснащення відповідно до сучасних світових стандартів.

"Саме тому війська зв’язку мають впроваджувати новітні технічні розробки та високі технології", – наголосив він.

Президент подякував військовим зв’язківцям за героїзм і відвагу, які воїни демонструють на східних рубежах України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-