У Чорному морі тривають випробування нового артилерійського катера

У Чорному морі тривають випробування нового артилерійського катера

Укрінформ
В акваторії Чорного моря тривають державні випробування малого броньованого артилерійського катера “Костопіль”.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства оборони.

“Наразі в акваторії Чорного моря тривають державні випробування малого броньованого артилерійського катера (МБАК) «Костопіль». Це 7-й корпус із серії катерів проєкту 58155, збудований на суднобудівному підприємстві «Кузня на Рибальському»”, - йдеться у повідомленні.

За словами представника підприємства “Кузня на Рибальському” Леоніда Бабака, особливостями цього етапу державних випробувань стала перевірка бойових спроможностей катера, а саме: застосування кормових і носових бойових модулів під час нанесення прицільних вогневих ударів по берегових цілях. Дальність стрільби до мішеней становила до 2 кілометрів.

Читайте також: Ізраїль випробував у відкритому морі надточну балістичну ракету

“Крім проведення стрільб у морі, військові моряки разом із заводчанами перевірили морехідні якості катера, швидкість, маневрові характеристики на ходу та під час розворотів, можливості енергетичної установки й апаратури навігації. Протестували роботу системи захисту від наведення зброї противника. Ця система діє в автоматичному режимі й дає змогу захистити екіпаж і корпус катера з допомогою «теплових пасток», які відстрілюються в разі опромінення об’єкта системами наведення зброї противника. Також моряки перевірили можливості системи автоматичної постановки димових і теплових завіс”, - зазначається у повідомленні.

За даними Міноборони, “Костопіль”, як і інші МБАКи, має низьку візуальну оптико-електронну, радіолокаційну та теплову непомітність. Тож катер малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника.

Читайте також: У США випробували "атомну бомбу" з винищувача

Головне призначення МБАКів у загальній системі бойового застосування ВМС ЗС України – патрулювання в ближній морській зоні, охорона та оборона портів і морських або річкових комунікацій у межах територіальних морських вод, посилення охорони державного кордону, участь у різнопланових морських операціях в акваторії Чорноморсько-Азовського басейну, зокрема в операціях з протидії ймовірним висадкам десантних засобів противника на узбережжя тощо.

Після проведення всіх етапів державних випробувань МБАК «Костопіль» увійде до сил постійної бойової готовності національного військового флоту, наголосили в Міноборони.

Фото: Міноборони

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-