В'ячеслав Кириленко

В’ячеслав Анатолійович Кириленко (нар. 7 червня 1968 року, смт Поліське, Київська область, Україна) — український політик, народний депутат України III–VIII скликань. З 2 грудня 2014 року є Віце-прем'єр-міністром з гуманітарних питань — Міністром культури в другому уряді Арсенія Яценюка.

Життєпис: Народився 7 червня 1968 року на Київщині в українській родині. Батько Анатолій Дмитрович (1942) — учитель музики Білоцерківської дитячої музичної школи № 3. Мати Ніна Олександрівна (1937) — пенсіонер.

Освіта: У 1993 році закінчив філософський факультет Київського університету імені Тараса Григоровича Шевченка, а у 1996 році — аспірантуру там само. Кандидат філософських наук (з 1997). Кандидатська дисертація — «Українська філософія національного радикалізму XX століття: історичне становлення та змістовне формування». У студентські часи був головою Української студентської спілки (УСС).

Кар'єра: – У 1993–2002 роках — голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодий Рух». Був членом НРУ, членом президії Центрального проводу Народного Руху, керівником відділу політичного аналізу секретаріату Руху.
– У 1994 році балотувався до парламенту за Білоцерківським виборчим округом № 207. Вибори програв.
– У 1998 році обраний народним депутатом України (№ 8). Балотувався по Київському одномандатному виборчому округу № 90. Але вибори програв, посівши 3-е місце. Секретар Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці.
– У 2001 році — член президії Громадського комітету «За правду!», Співголова Коаліції молоді «Наша Україна».
– З 2002 року — заступник голови Української народної партії.
– На парламентських виборах 2002 року отримав депутатський мандат за списком блоку «Наша Україна» (№ 20). Був першим заступником голови Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці.
– На президентських виборах 2004 був довіреною особою Віктора Ющенка в ТВО № 188.
– 4 лютого 2005 року призначений міністром праці та соціальної політики України. З 27 вересня 2005 року — віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань. У грудні 2005 року вийшов із лав УНП.
– У березні 2006 року обраний до Верховної Ради України за списком виборчого блоку «Наша Україна» (№ 6). Очолював фракцію «Наша Україна». Голова підкомітету з питань охорони історико-культурної спадщини Комітету з питань культури і духовності. 8 червня 2007 достроково припинив свої повноваження під час масового складення мандатів депутатами-опозиціонерами з метою проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.
– 31 березня 2007 року — 29 листопада 2008 року — голова політичної партії Народний Союз «Наша Україна». У лютому 2009 року вийшов з партії.
– На виборах 2007 отримав депутатський мандат за списком блоку «Наша Україна — Народна самооборона» (№ 2). Лідер фракції НУНС. Член Комітету з питань культури і духовності.
– 29 листопада 2008 року склав з себе повноваження голови партії Народний Союз «Наша Україна», поступившись своїм місцем Віктору Ющенку.
– 16 грудня 2008 року, коли більшість фракції НСНУ проголосували за коаліцію з БЮТ і Блоком Литвина, Кириленко подав у відставку з посади голови фракції НСНУ.
– 21 лютого 2009 року обраний лідером громадського руху «За Україну!», а з 19 грудня 2009 — лідер партії «За Україну!». 22 грудня 2011 підписав з Арсенієм Яценюком угоду про спільну опозиційну діяльність і об'єднання своєї партії «За Україну!» з партією «Фронт змін» після парламентських виборів.
– На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року обраний народним депутатом України 8-го скликання за партійним списком (№ 8 у списку) від Народного фронту. 2 грудня 2014 склав депутатські повноваження у зв'язку з переходом на роботу до Кабінету Міністрів України на посаду Віце-прем'єр-міністра — міністра культури.
– 23 грудня 2014 року дав доручення Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації розробити проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг», якою, зокрема, вводиться обов'язкова реєстрація даних, які дозволяють ідентифікувати абонентів мобільного зв'язку. Родина: Дружина Катерина Михайлівна (1971) — викладач кафедри філософії Київського національного університету культури і мистецтв. Має дочку та сина. 

З 14 квітня 2016 року - Віце-прем'єр-міністр України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-